קפה חד זני או תערובת מה עדיף?

קפה חד זני או תערובת?

כל מה שצריך (או רציתם) לדעת על קפה חד־זני משובח

הקפה הפך כבר לפני זמן רב לאחד המשקאות האהובים ביותר על אנשים ברחבי העולם. לכל אחד מאיתנו יש את טקס הקפה הייחודי שלו, והדרך המסוימת שבה אנו נהנים לשתות אותו. בשנים האחרונות המודעות לקפה איכותי עלתה, ואנשים תרים אחר הטעם המשובח ביותר שיוכלו למצוא עבור כוס הקפה שלהם, ולהביאו עד לפתח ביתם.

החיפוש אחר קפה בעל טעמים עשירים הביא לעליית הפופולריות של קפה חד־זני בקרב רוכשי הקפה. אך מהי בכלל המשמעות של קפה מסוג זה? מהיכן הוא מגיע ומדוע הוא נחשב לאיכותי כל־כך? לפניכם התשובות לכל השאלות הללו ועוד.

מה הופך קפה, לקפה חד־זני?

ההגדרה של קפה מזן אחד מצויה כבר בשמו. זהו קפה שמקורו במקום אחד. הגדרת המקום לעומת זאת משתנה והיא יכולה להתפרש במספר דרכים שונות. למשל, קפה חד זני יכול להגיע מאזור גאוגרפי מסוים כמו מדינה כלשהי, ואפילו מאזור גיאוגרפי מצומצם יותר כמו מחוז או חבל ארץ.

מקור נוסף שממנו עשוי להגיע קפה העונה להגדרה הוא חווה ספציפית שבה פולי הקפה גדלים ואף קפה שיוצא מיבול נקודתי. במקרים כאלה אתם עשויים לראות על שקי הקפה את שם החווה שבה גדל הקפה, ממש כפי שתראו את שם היקב בתווית על גבי בקבוק היין.

כך למעשה, קפה חד־זני הוא קפה שניתן לזהות את המקור שלו כמקור אחד ויחיד. כלומר, לא נעשה ערבוב בין פולים ממקומות שונים. בארץ, לרוב תיוג קפה כחד־זני יעשה על פי המדינה שממנה הוא מגיע. מידע זה מעיד רבות על טעמו של הקפה.

היכן מייצרים קפה חד־זני?

משקה הקפה מלווה את האנושות משחר הזמנים, כך שאין לדעת בוודאות מתי והיכן התגלה לראשונה, על־אף שישנם מספר מיתוסים בעניין. בשל הסחר הרב בקפה, העצים שמהם מגיעים הפולים הובאו לשלל מקומות ברחבי העולם וכך סוגי הקפה ומקורותיו הפכו רבים ומגוונים. כיום, מייצרים קפה במקסיקו, אינדונזיה, קניה, ברזיל, אתיופיה, קולומביה והיריעה רחבה מכדי לפרט את כל המדינות. חשוב לציין שבשל האקלים השונה הקיים בכל מדינה שבה מגדלים פולי קפה, טעמו של הקפה מקבל תכונות שונות וייחודיות למקום שבו גדל. כך למשל, הקפה האינדונזי מתואר לרוב כקפה בעל חמיצות נמוכה וגוף מלא ודחוס. אל מול טעמו של הקפה הברזילאי אשר טעמו מתקתק יותר והוא בעל גוף חלק וקליל.

מה ההבדל בין קפה חד־זני לבין תערובת?

אחת השאלות הנצחיות בתחום הקפה היא קפה חד זני או תערובת מה עדיף? ובכן, הנה הגיע הרגע שבו נרד לשורש העניין. תערובת קפה כשמה כן היא, קפה המשלב מספר פולים ממקורות שונים. המטרה בהכנת תערובת הקפה היא להגיע לטעם יחודי על־ידי ניצול התכונות של פולי הקפה השונים.

ברמת הטעם קפה חד זני הוא בעל טעם הרבה יותר מובחן, אקזוטי ובולט מאשר התערובת שנוטה לרוב להיות יותר מאוזנת וקלילה בטעמים. גם המרקם שתקבלו מכל אחד מסוגי הקפה הללו יהיה שונה. מרקמו של קפה חד זני הוא עשיר וקרמי יותר ונוטה להתגלגל על הלשון יותר מאשר המרקם אשר תחושו בשתיית קפה התערובת. יחד עם זאת, מאותה הסיבה רבים מאמינים שהקפה החד־זני מתאים יותר למשקאות ללא חלב המאפשרים לטעם הקפה להתבטא במלוא הדרו, ואילו תערובת הקפה נהדרת למשקאות עם תוספת חלב.

אם אתם חובבי קפה אמיתיים, הרשו לעצמכם להתנסות ולגלות את עולם הקפה החד־זני שמביא עמו טעמים יוצאי דופן ובאיכות גבוהה במיוחד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן