הסיפור שלנו


שוק־קפה ממוקם כיום בשוק מחנה יהודה, ומשמש מקום שבו כל אוהב קפה בישראל יכול למצוא את הזנים הייחודיים המתאימים לטעם שלו, לצד המכשור הייחודי להכנת הקפה כמקינטות, אביזרי קפה, פילטרים ואקססוריז נוספים בתחום הקפה.
את מסע הקפה שלנו התחיל מייסד שוק־קפה ברק לב־רן לפני שני עשורים, באמצעות מכונת קלייה הקולה על עץ זית, שמפיקה את הטעמים היחודיים תוך שימת לב לכל אחד מהזנים השונים. עם הידע שצבר ברחבי העולם, בחר לקלות קפה חד־זני בשיטה המסורתית של קבוצות קטנות של פולים. אט אט המשיך לתערובות מורכבות יותר המתאימות לקפה פילטר, קפה בוץ וכמובן תערובות לאספרסו .

חנות פולי קפה ובית קלייה

מומחיות בקפה

לאחר שצבר ידע רב בנוגע לדרכי הקלייה הנכונות של כל אחד מהזנים, הוא הביא את תרבות הקפה המרתקת לישראל. מחנות קטנה ברחוב ינאי, התפתח המותג ששמו יוצא לפניו בשוק מחנה יהודה בירושלים, מקום שבו התכנסו אוהבי קפה רבים לטעום ולהריח את הזנים האקזוטיים המיוחדים כמו: “בורונדי”, “קובה”, “קונגו” וזנים נוספים  שלא ניתן למצוא בשום מקום בישראל.

ברק יודע  כיצד לתת את תשומת הלב המיוחדת לכל אחד מהזנים המגיעים לחנות, לקלות אותו בטמפרטורה ובזמן הנכון ולהפיק את המירב מכל פול, הן מבחינת ארומה והן מבחינת הטעם. עוד שנה ועוד שנה עברו, וברק לב־רן הפך לאחד מהמומחים הגדולים של תחום הקפה בארץ, והחל ליצור תערובות מיוחדות של זנים המשלבות טעמים וניחוחות ממקומות שונים ברחבי תבל.

כיום תמצאו בשוק־קפה את כל הידע הזה בדמות מגוון רחב של זנים מיוחדים בעלי מרירות, מתיקות, חמיצות וארומה המשתנים לפי ההעדפה של כל חובב קפה. מעולם לא היה בישראל מקום המציע את כל השפע הזה בחנות בגובה העיניים, ללא יומרות ובמחירים הטובים בישראל.

קלייה שאין כדוגמתה

אנו קולים יום־יום את פולי הקפה. לכן, פולי הקפה עם הניחוח הארומתי המשכר מגיעים ישירות אליכם דקות מספר לאחר שנקלו.

בנוסף, אנו מציעים לכל אחד מלקוחותינו שירות אישי של “פרייבט לייבל”, שבו למעשה אתם יכולים להשתמש במכונת הקלייה שלנו כדי ליצור קפה משלכם עם ההעדפות והמותג שלכם מכל אחד מהזנים שתמצאו בחנות ללא כל הגבלה. אנו יכולים לקלות כמות קטנה או מספר קילוגרמים במיוחד עבורכם.

כמו כן, אנו מתאימים את התערובות לקהל היעד באופן אישי בהתאם לתערובות שכל לקוח רוכש כיום. אוהבים קפה בוץ או קפה גורמה חד־זני? ספרו לנו על ההעדפות שלכם ואנו נמצא את התערובת המתאימה ביותר עבורכם.

הגל החדש בתחום הקפה

כיום אנו מתמחים גם בתחום הגל החדש של הקפה, ה”לייט רוסט” המאפיין את הגל השלישי של הקפה. קלייה בהירה המתאפיינת בפולים בגוון בהיר יותר ובקשת של טעמים שלא היכרתם.

שילוב איכותי בין הזנים

עם השנים למדנו את הסודות המקצועיים של קליית הקפה, וזיהינו את הבלנדים הייחודיים המתאימים לחך הישראלי. לאחר ניסוי וטעיה מצאנו את השילובים המושלמים בין זנים שונים מרחבי העולם היוצרים את הארומה והטעם המושלם. אוהבים מותג איטלקי מסוים? נוכל ליצור עבורכם את הטעמים הייחודיים שמתאימים למאפיינים של מותג זה. חשוב לציין שאנו מתמחים באיתור הספק הטוב ביותר מכל מדינה לכל אחד מהזנים האהובים הללו. אנו לא מתפשרים על איכות הקפה, וכל אחד מהפולים מגיע אלינו תוך שמירה קפדנית על טמפרטורה, אריזה נכונה, טריות ואחסנה תקנית לפולי הקפה שלנו. אנו יודעים שרק ככה ניתן להגיע לטעם המושלם, ללא מגע מיותר עם האוויר הפוגע באיכותו של הקפה ובטריותו. בואו לבקר בחנות שלנו, ותגלו את ההבדל באיכות הקפה, בטריותו, במבחר הזנים וכמובן במחיר שלא תמצאו בשום מקום ברחבי ישראל.